Informacja w sprawie postępowania rekrutacyjnego do miejskich przedszkoli na rok szkolny 20223/2024. Szczegóły umieszczone na Facebooku.

piątek, 27 styczeń 2023 10:45

Przygotowanie do karnawału u "Sówek"

Dzieci z grupy „Sówek” w ostatnim tygodniu stycznia zaczęły już świętować karnawał. Na zajęciach wystrzeliliśmy konfetti i wspólnie bawiliśmy się barwnymi wstążkami. Następnie użyliśmy ich do wykonania pracy plastycznej. Również w dalszej części zajęć wykonaliśmy pięknego klauna z użyciem papierowych talerzyków i kolorowego papieru. Miejmy nadzieję, że karnawałowy nastrój zostanie z nami na długo, gdyż wielkimi krokami zbliża się bal, na który wszystkie dzieci czekają.

 

Prosimy wypełnione Deklaracji o Kontynuowaniu Wychowania Przedszkolnego dostarczyć do Przedszkola nr 5 w Gostyninie (ul. Jana Kochanowskiego 2)  i przekazać Pracownikowi, który w danej chwili znajduje się przy drzwiach wejściowych.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z Panem Burmistrzem Pawłem Kalinowskim dnia 31.01.2023r. o godzinie 17.00. Spotkanie odbędzie się w Przedszkolu nr 5 w Gostyninie i będzie dotyczyć przejścia dzieci do nowej placówki Przedszkola nr 4 w Gostyninie na ulicy Armii Krajowej 7.

 

wtorek, 24 styczeń 2023 11:29

Bal karnawałowy 03.02.2023r.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze będą się bawiły dzieci z naszego przedszkola. Bal odbędzie się 03.02.2023r.(piątek).  Prosimy, aby tego dnia dzieci przebrały się w stroje karnawałowe. Strój powinien być dostosowany tak, aby dziecko mogło swobodnie tańczy i aktywnie spędzić cały dzień w przedszkolu.

 

wtorek, 24 styczeń 2023 11:20

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu. 21 i 22 stycznia to idealny moment, aby podziękować Wam drodzy dziadkowie za opiekę, troskę i wielką miłość do swoich wnuków.
Niech krótki wiersz będzie podziękowaniem dla Was.
Babciu, Dziadku
na pewno to wiecie.
Kochamy Was
najbardziej na świecie.
Z Wami nie jest
straszny świat.
Żyjcie w zdrowi nam 100 lat
Dzieci i wychowawcy
Zapraszamy do obejrzenia występów na naszym Facebooku.

 

niedziela, 22 styczeń 2023 20:44

Deklaracja 2023/2024

W związku z propozycją złożoną przez Pana Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego w sprawie przeniesienia Przedszkola nr 5 do budynku Przedszkola nr 4 przy ul. Armii Krajowej w Gostyninie, prosimy o dobrowolne zadeklarowanie kontynuacji wychowania przedszkolnego w nowym przedszkolu. Prosimy o złożenie Deklaracji o Kontynuowaniu Wychowania Przedszkolnego w Przedszkolu nr 4 w roku przedszkolnym 2023/2024 w formie pisemnej. Druk do pobrania będzie umieszczony przy drzwiach wejściowych Przedszkola nr 5 w Gostyninie.

 

 

niedziela, 15 styczeń 2023 19:51

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Przedszkolaki z grupy „Sówek” podczas zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków i dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można je dokarmiać i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce. Wykonały piękne karmniki dla skrzydlatych przyjaciół.  Dokarmiając ptaki i inne zwierzęta leśne dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele zwierząt mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Podczas wspólnych spacerów dzieci zabierały ze sobą lornetkę i obserwowaliśmy, jak wyglądają oraz czym się żywią nasi skrzydlaci przyjaciele.

 

wtorek, 10 styczeń 2023 13:31

Spotkanie z rodzicami "Pszczółek"

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy 3 latków „Pszczółek” na zebranie w formie indywidualnych rozmów odnośnie funkcjonowania dziecka w grupie przedszkolnej. Spotkanie odbędzie się 25.01.2023r. (wtorek) o godzinie 16.00.

 

Uwaga zmiana terminu! Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy 4,5 latków „Sówek” na zebranie w formie indywidualnych rozmów odnośnie funkcjonowania dziecka w grupie przedszkolnej. Spotkanie odbędzie się 18.01.2023r. (środa)  o godzinie 16.00.

Strona 1 z 22