piątek, 15 październik 2021 08:49

Zabawy z Jesienią

Zabawy z Jesienią Zabawy z Jesienią fgfg

Grupa „Pszczółek” uwielbia eksperymenty i twórcze zabawy, dlatego samodzielne stworzyły farby, które w kilka sekund po włożeniu do piekarnika rosną i tworzą piękną wielobarwną strukturę. Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Starszaki wykonały masę same korzystając zaledwie z obrazkowej instrukcji. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Takie kreatywne zabawy z samodzielnym tworzeniem farb niezwykle pobudzają dziecięcą wrażliwość i twórczość artystyczną. Efekt rośnięcia jest elementem zaskoczenia i ekscytacji. Dzieci wybrały się również do lasu w poszukiwaniu kolorów jesieni. Ich zadaniem było dopasowanie jesiennych zbiorów do kolorów na plakacie. Odbyły się również zawody, która drużyna 5 czy 6 latków zbierze najwięcej liści. Pod koniec tygodnia utrwaliliśmy poznane litery oraz bawiliśmy się w teatrzyk.

Czytany 1221 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 17 październik 2021 19:07