czwartek, 24 marzec 2022 10:21

Wizyta przedszkolaków z grupy „Pszczółek” w bibliotece dziecięcej w Gostyninie im. Stasia i Nel

Napisane przez
Wizyta przedszkolaków z grupy „Pszczółek” w bibliotece dziecięcej w Gostyninie im. Stasia i Nel Wizyta przedszkolaków z grupy „Pszczółek” w bibliotece dziecięcej w Gostyninie im. Stasia i Nel fgfg

Wizyta przedszkolaków z grupy „Pszczółek” w bibliotece dziecięcej w Gostyninie im. Stasia i Nel

 

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W czwartek 24 marca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki dziecięcej w Gostyninie. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Kamila opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej przez panią bibliotekarkę bajki o tygrysku i byczku. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się w kalambury. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

 

Czytany 225 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 marzec 2022 10:23