piątek, 26 listopad 2021 16:06

Wycieczka do Tetaru na spektakl pt."Kopciuszek" / warsztaty w "Słodko-Zakręcone"

Napisane przez
Wycieczka do Tetaru na spektakl pt."Kopciuszek" / warsztaty w "Słodko-Zakręcone" Wycieczka do Tetaru na spektakl pt."Kopciuszek" / warsztaty w "Słodko-Zakręcone" fgfg

Dnia 25.11.2021r. dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt. „Kopciuszek”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz piękne kostiumy aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie spektaklem nie malało. Następnie wybraliśmy się spacerem do Manufaktury Słodkości Słodko-Zakręcone na warsztaty z pt. „Ukręć swojego lizaka”. Na początku dzieci obserwowały sposób przygotowania masy na lizaki - gorący karmel wylewany jest na granitowy blat, gdzie powoli tężeje. W trakcie chłodzenia karmelu dodawane są naturalne barwniki z buraka i kurkumy, dzięki temu, powstające później lizaki zawdzięczają piękne, wyraziste kolory. Przedszkolaki miały również okazję obserwować sposób przygotowania białej masy lizakowej rozciąganej na ogromnym haku przymocowanym do ściany. Po zademonstrowaniu przez panią karmelarz sposobu zakręcania lizaków, każde dziecko, stojąc za ladą, własnoręcznie przygotowało swojego „wiśniowo -colowego”😊  lizaka, którego zabrało wraz z dyplomem „Małego karmelarza” do domu.

Czytany 798 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 listopad 2021 16:07