niedziela, 14 listopad 2021 10:32

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA! W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA! fgfg

ZACHĘCAMY PAŃSTWA I WASZE POCIECHY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI

"SZLACHETNA PACZKA 2021"

"W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra"

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy.

Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Tutaj najważniejsi są darczyńcy, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta i okolicy. Akcja dociera przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Nasze Przedszkole chce pomóc małżeństwu Panu Władysławowi i jego żonie Mariannie. Ich największym marzeniem jest kuchenka gazowa, aby w te święta móc wspólnie upiec sernik.

Historia Rodziny

Pan Władysław z żoną Marianną, tworzą bardzo kochające się małżeństwo. Są ze sobą już prawie 50 lat. Wychowali syna, który pomagał im we wszystkim i wspierał ich w pracach przy domowych. Syn w tym roku zmarł nagle, co bardzo poruszyło to rodzicami. W tym momencie małżeństwo może liczyć tylko na siebie. Pan Władysław zanim nie zachorował i jeszcze wystarczyło mu sił, zajmował się hodowlą zwierząt. Na ten moment pozostały mu kaczki dla własnego użytku. Małżeństwo bardzo choruje, pan Władysław pp śmierci syna cierpi na nerwice, dodatkowo astmę oraz nadciśnienie. Pani Marianna jest po dwóch zawałach, niedawno przeszła operacje na zatory żył. Od paru lat ma problemu z kręgosłupem. Małżeństwo utrzymuje się z emerytur razem to 2180 zł, po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania ok. 1610 zł pozostaje im na osobę 284 zł. Znaczną kwotę przeznaczają na zakup leków oraz na zakup opału na zimę, niestety ceny opału cały czas rosną w górę.

Szczegółowe informacje odnośnie naszej rodziny i ich potrzeb zostaną umieszczone na tablicy informacyjnej. Każda najmniejsza rzecz może ich uszczęśliwić. Jeśli ktoś będzie miał ochotę wesprzeć finansowo rodzinę skarbonka zostanie umieszczona w grupie „Sówek” najmłodszych dzieci.

Podaruj potrzebującym radość, nadzieję i realną pomoc na święta!!!

Przygotujmy wspólną paczkę dla naszej rodziny -zostańmy darczyńcami!!!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z wychowawczyniami Anną Kacprzak i Justyną Dudkiewicz

Termin końca zbiórki: 09.12.2021r.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w  akcję!

Czytany 1234 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 14 listopad 2021 11:15